Kultywowanie tradycji
Historyczny początek zagospodarowania terenów, na których obecnie znajduje się koksownia, datuje się na 1856 r. Wówczas pod budowę huty wykupiono majątek ziemski Elisenruh, zlokalizowany w granicach dzielnicy Bobrek w Bytomiu. Natomiast w 1859 r. ukończono budowę koksowni. Po 1870 r. tereny zmieniły właściciela – w toku przekształceń powstała spółka Oberschlesische Huettenwerke, a w 1938 r. uruchomiono nową baterię koksowniczą. Eksploatowaną obecnie 45-komorową baterię koksowniczą wybudowano po wojnie, jej zdolności produkcyjne wynoszą do 250 000 ton rocznie. W 2003 r. powstała Spółka CARBO-KOKS, przejmując infrastrukturę starej koksowni oraz część budynków dawnej huty Bobrek, by po latach przekształcić się w MMG Sp. z o.o.


Plany na przyszłość
Zmodernizowana koksownia MMG w niedalekiej przyszłości stanie się dostawcą energii elektrycznej i cieplnej dla Strefy Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej, która ma powstać na terenie dawnej Huty Bobrek w Bytomiu. Rocznie MMG wytwarza 73 mln m3 gazu koksowniczego – odpadu w produkcji koksu (już teraz wykorzystując energię z 67% zasobów). Ilość ta wystarcza na ogrzanie baterii koksowniczej i kotłowni. Po wybudowaniu tzw. układu wysokosprawnej kogeneracji MMG będzie odzyskiwać energię elektryczną i cieplną z blisko 100% gazu koksowniczego, dostarczając inwestorom Strefy nadwyżkę w cenach niższych niż sieciowe. Inwestycje na terenie dawnej Huty docelowo przełożą się na zachowanie działalności produkcyjnej oraz tak ważnych dla mieszkańców miejsc pracy w dzielnicy i mieście po wygaszeniu działającej obecnie Kopalni Bobrek.

Nasza oferta
W ofercie produkcyjnej posiadamy szeroki wachlarz asortymentowy koksu oraz produkty węglopochodne (tj. smoła pogazowa). Oferujemy także usługi z zakresu przeładunku towarów masowych pomiędzy wagonami kolejowymi a pojazdami transportu drogowego. Starając się najpełniej dopasować ofertę do oczekiwań kontrahentów, proponujemy możliwość indywidualnego negocjowania cen. Nasi Klienci korzystają z atrakcyjnych systemów rabatowych oraz wydłużonych terminów płatności. Sprawdź naszą ofetę:
oferta


Pełne wsparcie
Posiadamy możliwość realizacji wysyłek zarówno transportem kolejowym, jak i samochodowym. W tym ostatnim przypadku, na życzenie odbiorcy zapewniamy transport własny. Prowadzimy sprzedaż zarówno dla odbiorców krajowych, jak i na eksport.

Prosimy o kontakt, jeżeli chcecie Państwo poznać więcej szczegółów naszej oferty lub jesteście zainteresowani innym rodzajem kooperacji z naszą firmą.
kontakt

System Zarządzania Jakością ISO 9001

Koksownia MMG Sp. z o.o. funkcjonuje w oparciu o system zarządzania jakością wg Normy PN-EN ISO 9001:2015. Zarządzanie przez jakość cechuje się podejściem systemowym, zdolnością do ciągłej poprawy, zorientowaniem na cele strategiczne, zaangażowaniem kierownictwa oraz całego zespołu. Polityka Jakości jest integralnym elementem zarządzania, zawarte w niej założenia stanowią fundament naszego systemu.
tuv

jesteśmy wytwórcą wysokiej jakości koksu

 
 
Działalność produkcyjną realizujemy na 45-komorowej baterii koksowniczej, która pozwala nam osiągnąć roczny wolumen produkcji do 200 000 ton.
Jesteśmy firmą wyjątkową wśród polskich producentów koksu. Wyróżniają nas uwarunkowania kapitałowe: jesteśmy w 100% przedsiębiorstwem o kapitale polskim, jesteśmy w 100% przedsiębiorstwem prywatnym, a 100% udziałów znajduje się w rękach osób fizycznych.
Elastycznie dostosowujemy produkowany asortyment do potrzeb rynku, z uwzględnieniem specyficznych wymagań nawet drobnych odbiorców.
Oferujemy krótki cykl uzgodnień warunków techniczno-handlowych odbiorów koksu i możliwość natychmiastowej realizacji zamówienia.
Oferujemy możliwość indywidualnych negocjacji warunków odbioru (w tym także ceny zakupu).
 

koksownia

koksownia-(2)
koksownia-(3)
koksownia-(4)
koksownia-(1)